Hlavní duchovní příčiny onemocnění horní části trávicího traktu:
nadměrná rozumová kritičnost, není lásky ke kritizovanému, existenční strachy, neschopnost přijmout některé jevy života.
Průměrný podíl příčin: 5% dědičnost, 50% duchovní vada, 30% vý- živa, 7% geopatogenní zóny, 8% nedostatek pohybu.
Doprovodná léčba onemocnění horní části trávicího traktu.
Výživa – vegetariánská výživa, všechny včelí produkty, vit. C, A, E, B2, B6, kys. panthotenová, cholin, dostatek plnohodnotných tuků. Vůně – bazalka, šalvěj, pelyněk.
Barva – zlatožlutá.
Strom – černý bez.
Kámen – magnetit, růženín.
Hlavní duchovní příčiny onemocnění dolní části trávicího aparátu (zácpa, kolitída):
hmotná a duchovní lakota, nepružnost v životě, snaha zalíbit se za cenu ztráty sebe sama, materiální přivázanost.
Průměrný podíl příčin: 5% dědičnost, 50% duchovní vada, 30% vý- živa, 7% geopatogenní zóny, 8% nedostatek pohybu.
Doprovodná léčba onemocnění dolní části trávicího aparátu.
Výživa – bezezbytková strava, vit. A, C, E, B, švédské kapky.
Strom – černý bez.
Vůně – heřmánek, rozmarýn.
Barva – fialová, tmavě modrá.
Kámen – růženín.
Trávení potravy hmotným tělem znamená přijímání, štěpení, vstřebávání potřebných součástí hmotného těla a vylučování nepotřebného. Analogicky je tomu i v rovinách duše. Životní podněty a zážitky jsou přijímány, analyzovány, vstřebávány a přežité poznatky vylučovány. Proto pohled na jídelní stůl nám vypovídá i o duši člověka: jak k jídlu, tak k dílu. Pikantní potrava svědčí o touze po barvitém a vzrušujícím průběhu života. Konzervativní lidé vyžadují stravovací stereotyp. Zájmem o způsob výživy začíná zájem o poznání smyslu života.
Štěpení přijaté stravy v žaludku a dvanácterníku odpovídá analýze životních zkušeností. Jestliže je někdo nadměrně analyzuje a navíc se sžíravou energií, prozrazující nedostatek lásky k analyzovanému, vytváří si předpoklad pro překyselení žaludku a žaludeční vřed. Ne nadarmo se říká: “zchladit si na někom žáhu”. Kdo nemůže trávit, má málo žaludečních a slinivkových šťáv, v duchu odmítá životní události analyzovat, vyhodnotit, poučit se z nich. Většinou tak dělá proto, že by objevil něco, co by si nezdůvodnil. Proto se říká: “leží mu něco v žaludku”.
V tlustém střevě je vstřebávána hlavně voda. V symbolice je voda symbolem pružnosti, ochoty přizpůsobit se, ochoty přijmout duchovní pravdu (Ježíš u studny v Samaří). Nedostatek životní energie v tlustém střevě, kolitída, je projevem odmítání pružnosti a vývoje v životě. Ve zhoubné formě je to úplné odmítání pravdy života.
Zácpa je už porucha posledního úkonu, vylučování. Vyjevuje navenek nechuť nositele k vydávání hmotného, nadměrnou šetrnost. Je to už do tělesnosti pokleslá nechuť dávat, chtivost držet dosažené.
Duchovní příčiny nemocí
Manželé Brzobohatí
autor: Mezi námi a nebem,
Viete mi poradit, ako sa da zbavit takejto duchovnej vady?
Dea,
napíš prosím konkrétne (ak môžeš/chceš verejne), aký máš problém 🙂
Mavam problemy so zaludkom, najma, ked mam nejaky stres, tak nastupi nechutenstvo, bolesti, zvysenie kyseliny, zbavovala som sa uz aj helikobactera..ked som si precitala duchovnu pricinu – prehnana rozumova kritickost a existencne strachy, dost to sedi, najma to nadmerne zapajanie rozumu do vsetkeho a krituzovanie inych ale najma seba..kedze si nemyslim, ze je za tym karma, skor „len“ ta duchovna vada a aj v clanku sa to pise, rada by som vedela, ake metody samoliecby mi mozu s takouto vadou pomoct..afirmacie? Meditacia? cvicim jogu a robim dychove cvicenia, urcite aj to pomaha..
Dea,
Prehnaná kritickosť, prípadne sebaktitika: o tomto sme už viackrát písali. skús pozrieť do detstva- často nám hovorili, kto je lepší ako my a že by sme sa mali na tých ľudí podobať. časom sa snažíme vyhovieť šéfovi, partnerovi, kolegom… a žijeme život iných ľudí, nie svoj (lebo vždy je niekto lepší ako my). snažíme sa plniť nejakú predstavu/model „dokonalého človeka“ (a následne sebaspytovanie/sebakritika- dobre to urobím? čo ak to nebude dostatočne dobré? mala som to urobiť lepšie, nie som dosť dobrá, tamten je lepší… atď…). žalúdok na to zvykne reagovať tak ako si napísala.
treba si uvedomiť/začať používať v živote niekoľko vecí: vždy robiť veci najlepšie ako viem. ak to tak robím, neskôr si nemám čo vyčítať (ani iní mi nebudú, lebo v tej chvíli robím všetko na 100%). ak si uvedomíš, že to aj iní tak robia (aj keď samozrejme nemusia, ale to je ich vec- nie tvoja), tak nebudeš mať potrebu kritizovať seba, ani iných.
nikto nie je viac ani menej ako ja. každý z nás sa narodí ako ČLOVEK, nič viac: že časom získa milión, titul pred alebo za meno, postavenie a moc… toto všetko stráca hodnotu, keď prídeme „hore“ a začneme rekapitulovať život. nič z hmotných vecí si neodnášame! tam tieto veci nemajú cenu, ani nám nijako nepomôžu. zaváži naša láskavosť, pomoc iným, ako sme dokázali ŽIŤ, nie prežívať …
skús sa zamyslieť a rozobrať to, čoho sa bojíš. existenčné strachy? vždy máme toľko, koľko máme mať- Boh nám vždy dáva toľko, koľko potrebujeme. ak máme menej, treba hľadať príčiny- často to býva len v našej hlave a našich presvedčeniach, naučených frázach. zmenou myslenia dokážeme úplne zmeniť aj náš život. odporúčam afirmácie 🙂
v tomto svete sa máme starať, venovať pozornosť len tomu, s čím dokážeme pohnúť. s čím nedokážeme, necháme tak (je zbytočné nad tým premýšľať, venovať tomu svoj čas). na FB som dala tento citát a je v ňom všetko:
“Je jen jedna cesta za štěstím,a to přestat se trápit tím,co je mimo naši moc.”
Epiktétos
v seriáli Návod na život je o týchto veciach mnoho popísaného, vo FAQ pohľadaj, určite nájdeš ešte viac odpovedí, ako som ti tu dala. ver, že týmito vecami prechádza veľmi veľa ľudí. ale akonáhle sa zbavíš strachu a potreby hľadať chyby, veľmi sa ti uľaví. a život nadobudne skutočné farby a tvary 😉 možno ti to bude chvíľu trvať, chce to čas „naskočiť“ na tento systém a žiť ho; ide o vlastnú sebakontrolu a neprestajnú bdelosť (akonáhle sa mi vynoria nejaké „nevhodné“ myšlienky- hneď ich analyzujem, otáčam zo všetkých strán a hľadám odpovede- čo je za tým? prečo sa bojím? čoho? prečo mám chuť kritizovať?….)
a ešte jedna rada na záver: pozeraj na ľudí/situácie- detskými očami- nezaujato, bez očakávaní, bez kritiky- lebo deti to nevedia, ešte sa to od dospelých nenaučili, len vnímajú/sledujú dej. nevynášajú súdy, nekritizujú a ani neobviňujú.
držím ti palce!!!
Dakujem pekne maria, vela veci co si napisala sa snazim robit, je to mravencia praca, ale ved na to som tu..nedavno som zacala s tou technikou „detskych oci“ a som nadsena, ako to funguje, je to take jednoduche, logicke a pri tom ucinne..a niekedy este aj celkom sranda 🙂 este raz vdaka za rady aj povzbudenie 🙂 pekny den..
U mna dolna cast t.s., mozem potvrdit priciny sedia- dufam ze len hmotne,na duchovnej urovni sa snazim davat rady a pomahat – len to chce poznat mieru ako nezasahovat druhym do zivota a vyvoja ale tiez nebyt prilis povolny pri vychove.
Hmotne sa neviem vzdat casopisov( informacie), veci,ktore este funguju,ale ich nepouzivame……..ale nastastie je tu charita, tak to ma tesi,ze to este niekto vyuzije.
Za roky mam vyskusane co ozaj funguje na zapchu: Urcite pohyb a 100% ucinkuje pohar
teplej vody( alebo aspon vlaznej)rano.
Potom rozne caje detox, liver(pecen) detox, skin purify.
ucinne su tie,co obsahuju: koren pupavykoren bodliaka,koren lekorice,zazvor
zemezlc, zihlava,kamilky,salvia
fenikel,klincek,lanove semena