Dlhodobým javom sveta ľudí je usilovanie od jednoduchosti k zložitosti. A je to úplne všade, nezáleží či v politike, súdnictve, školstve, náboženstve alebo v medicíne.
Keď ľudský rozum raz (možno) vypátra všetky látky, ktoré vypitval z celku, aby ich pomenoval, a určil im čiastkové určenia, ukáže pri úplnom zlyhaní, že jednotlivosti samy osebe veľa neprospeli. Vždy sa objaví niečo, čo nedocenil, o čom nemal jasno z celku. Skôr, či neskôr bude musieť človek uznať, že príroda to vie lepšie, nezaoberá sa jednotlivosťami odtrhnutými od celku. Preto je už samo jablko, či bylinka liekom sama osebe. Ani jediná látka, ktorú získal plod, nie je zbytočná, ani nadbytočná.
Dovtedy si každý domýšľavec môže nahovárať, koľko toho pozná, v skutočnosti však nevie nič. Nevie, lebo nad prírodu sa len vynášal, miesto aby sa z nej učil a odpozoroval podstatu dejov, ktoré napriek tomu, že chýbajú v učebniciach, sú úplne reálne.
Zvyšok článku si môžete prečítať tu:
zdroj:
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/9679-vsetci-sme-rozsievaci
Tak úžasný článok! Dávam mu tu ďalšie hodnotenia!!! **************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
milujem prírodu, jej premeny a skutočne v prírode často cítim tú energiu a silu!
Ďakujem za článok!!!
tie bodky mali byť hviezdičky 🙂 ******
Skvely clanok.Velmi vystizny na sucasnu spolocnost.Mnoho ludi je v panike z obycajneho hmyzu : ) a prirodzeneho prostredia ako je priroda.