Naša civilizácia sa vydala cestou zmyslovo vnímateľného poznania hrubohmotného sveta. Sveta chladného, racionálneho myslenia, sveta konzumu, peňazí, zisku, násilia, honby za materiálnymi statkami. Tým sami determinujeme naše myslenie, životné a morálne hodnoty, kultúru, bytie. Majstri tajných kultúr vedia, že kľúčom k onej trinástej komnate mozgu nie je vôla, ale predstavivosť. Ak chceme niečo vykonať, pojmy, plán a realizáciu spájame s pojmami rozum a vôľa. Vôľa je produktom chladného, racionálneho mozgu, rozumu. Alkoholik vie vyvinúť veľkú vôľu na to, aby získal alkohol. To však nie je ravá vôľa. Voľa, to je schopnosť vykonať ničo, čo sa nám nechce urobiť. Vôľa je prekonanie a potlačenie emócií, ich podriadenie racionálnemu rozumu. Samotná vôľa, bez elánu, nadšenia, túžby, lásky nedokáže hory prenášať. Dávno sme zabudli akú úlohu zohráva v našom každodennom živote predstava a predstavivosť.
Kráčame po ulici. Vykonávame automatizované pohyby, kladieme jednu, potom druhú nohu. Vôbec si neuvedomujeme, že každému pohybu svalu musí predchádzať predstava úkonu. Tieto automatické pohyby riadi naše podvedomie. (Veda zatiaľ nevie spoľahlivo merať energiu impulzu z mozgu do svalu. Bioenergie, ktorých môže byť viacero ddruhov, nie sú elektromagnetického pôvodu a nedajú sa spoľahlivo merať elektromagnetickými prístrojmi. Veda ich registruje ako superslabé prúdy, ktoré však spôsobujú výkon viacerých konských síl či kilojoulov.) Predstava úkonu predchádza energetickým impulzom do svalov aj pri cvičených reflexných pohyboch. Predstava a predstavivosť majú v našom každodennom živote oveľa väčší význam, než si vieme predstaviť.
Predstavivosť, sny a skutočnosť
Neuvedomujeme si, akým zázrakom je schopnosť predstaviť si farebný obraz, dej, udalosť. Veda nevie, kde v mozgu je ukryté premietacie plátno, na ktorom sa premietajú obrazy našej predstavivosti, či už čiernobiele, alebo farebné. Pomocou predstavivosti dokážeme v snoch neobmedzene blúdiť v časopriestore, v paralelných vesmíroch, vieme lietať, vznášať sa, môžeme vidieť udalosti, ktoré s stali, prípadne sa stanú…
Určitým tajomným, neobjasneným medzistupňom medzi snom a skutočnosťou je stav somnambulizmu, námesačníctva. Dobrý hypnotizér dokáže tento stav privodiť aj umelo. Musíme však podotknúť, že nie je bez rizika. Veda nevie objasniť „mechanizmus“ mimoriadnych výkonov, ktoré dokáže vykonať človek v námesačnom stave. V tomto stave dokáže jedinec zdvihnúť bremeno, ktorým by v bdelom stave nepohol. Dokáže zdolať prekážky, ktoré mu bdelom stave spôsobujú nevoľnosť.
Mimozmyslové schopnosti zvierat
Ako dokáže lastovička trafiť do svojho hniezda na vzdialenosť 5000 km? Ako dokázal pes v Anglicku nájsť hrob svojho pána, ktorého pozostatky odviezli autom do vzdialeného mesta a tam pochovali? Ako dokázala krava v Austrálii nájsť svoje teľa, ktoré farmár predal na 80 km vzdialenú farmu?
Veda sa usiluje vysvetliť koordinovaný let vtákov na veľké vzdialenosti schopnosťou orientovať sa podľa magnetických siločiar Zeme, prípadne podľa Polárky. Istá smelá hypotéza hovorí: Vtáky i zvieratá sa orientujú na veľké vzdialenosti pomocou predstav obrazu, podopretej silnou emocionálnou túžbou a – ísť za tou predstavou tak automaticky, ako my kráčame po ulici. Ešte jednoduchšie povedané: zvieratá a vtáky ten smer a tú cestu cítia.
Ľudský mozog (až na výnimky) je dokonalejší, než mozog zvierat. V mozgu máme ukryté všetky schopnosti, ktoré majú živé organizmy z ríše hmyzu, vodného živočíšstva, vtákov i cicavcov, ale ich nevieme aktivovať a nepoužívané postupne zakrpatejú. Načo nám je telepatia, keď máme fax, telefón, mail a internet? Načo nám je imaginácia obrazov, keď máme domáce kino?
Predstavivosť – základ magických schopností
Ak sa hovorí o ľuďoch s výnimočnými schopnosťami, vždy sa hovorí i o ich sile vôle. Ten a ten dokázal silou vôle pohnúť predmetom, rozsvietiť žiarovku a pod. Aj tu treb podotknúť, že vôla je vhodná len na tréningy. Samotný telekinetický úkon je výsledkom predstavy obrazu, podopretého štvrtou (srdcovou) čakrou so silným emocionálnym nábojom a schopnosťou tento „balík“ odvysielať.
Kabala učí, že predstava obrazu musí byť čo najkonkrétnejšia, farebná a jasná, doplnená aj o precítenie vône a až potom odvysielaná adrsátovi. To dokážu iba zasvätení s vysokou morálkou, disciplínou, ktorá nie je daná každému.
Základné magické cvičenie
Prvým základným cvikom mágie je imaginácia predmetu. Pred seba si postavíme napríklad fľašu minerálky, budete ju niekoľko minút pozorovať. Je potrebné zapamätať si jej tvar, vinetu, farby, nápisy. Potom zavrieme oči a v oblasti čela si predstavíme biele plátno, na ktoré si premietneme obraz pozorovanej fľaše. Po pocitovom tréningu (v ktorom je potrebná vôla) bude adeptmágie vidieť jasné kontúry fľaše i nápisy. Lenže najťažšie je predstavu obrazu udržať po dobu piatich minút. ak adept zvládne prvý cvik, môže sa pustiť k ďalšiemu z tisícok cvikov…
Tréningy riadenej predstavivosti majú pre budúcnosť veľkú perspektívu. Ide o fenomén, ktorý bol v minulosti prístupný len vybraným členom tajných spoločností, alchymistom a pod. Treba vedieť, že takmer všetci geniálni vynálezcovia ovládali uvedené techniky „kráďeží z vesmírnej databnky, z ákáše,“ a vynachádza v hladinách alfa až théta. Zavše sa prihodilo, že dvaja vynálezcovia nezávysle od seba vynašli to isté v rovnakom čase. Mnoho umelcov a spisovateľov využívalo techniky zmeneného stavu vedomia. Niektorí z nedostatku poznania týchto techník používali na zmenu vedomia aj alkohol…
Predstavivosť v rečníckom umení má tiež svoje osobitné postavenie. Najslávnejší rečníci vedeli ovládnuť aj nepriateľsky zameranú masu ľudí, získať ju na svoju stranu a vytvoriť davovú psychózu. Základom tohto umenia je už spomínaný kľúč – čo najjasnejšia predstava obrazu, odvysielaná emocionálnou čakrou. Slová slúžia na verbálne konkretizovanie obrazu, ale skutočný vplyv prebieha pod prahom racionálneho vedomia, v citovej oblasti. V dave sa emócie vzájomne kumulujú a vyústia na koniec aj do davovej psychózy. To je kľúč k zakázanej trinástej komnate, k zakódovaným iknokám nášho mozgu a vedomia. Pred všetkým a za všetkým, čo si myslíme a konáme, stojí zázrak predstavivosti… Na počiatku bolo slovo! Slovo? Na počiatku bola predstava slova!
skvelý článoček,
fenomenálna sila – podprahové vsuvky –
Máš pravdu já tiež ak niečo nechápem tak použijem „vedomie ako pomocníka “
a využívam to od malička, nazval som to, moje múdrejšie já tam. Možno je to tá akaša, to by som sa neodvážil posúdiť lebo som to nepreskúmal. Väčšinou ak niečo nové zažijem tak to preštudujem a viac krát overujem, či je to tá pravá vedomosť a či sa mi to dá pochopiť na nízkej úrovni bytia hi hi 😀